| Zeinbenet a întrebat:

Ofer funda.Ce-i pot face unei iepuroaice cu piciorul rupt?

Răspuns Câştigător
| Scanduraiubreatha a răspuns:

Nu sunt cine stie ce experta in biologia veterinara, insa cel mai bine ar fi sa o duci la un cabinet veerinar, sau daca ai pe cineva cu o cunostiinta generala in asa ceva. Daca nu, cel mai bine ar fi sa *nu* ii atingi piciorul, si sa o,, securizezi'' intr-un loc unde nu s-ar putea accidenta si s-ar simti in siguranta. De preferat intr-un loc semi-luminous, fara galagie. Iepurii sunt (desori, exista exceptii) speriati de cel mai mic fosnet, insa nu stiu daca te referi la iepuri de casa, sau,, salbatici''. Cel mai bine este sa contactezi pe cineva cu experienta generala macar, si dusa la un medic veterinar. Intre timp, asigurai un loc linistit,*comod*(in special pentru picior) si sigur. Daca sangereaza, incearca sa ii opresti sangerarea printr-un garou mai micut, sau infasoara-l cu ceva. Trebuie sa existe un numar de telefon, cineva care sa te ajute, sau sa iti zica ce sa faci pana gasesti un medic veterinar. Sper ca te-am ajutat cat-de-cat happy

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii pregatesti o tigaie cu capac:
http://clickpoftabuna.ro/......index.html

| sierra1 a răspuns:

Ai putea să-i faci și să-i aplici tu o atelă dar mai bine la un veterinar

| JackR a răspuns:

Un sos de vin cu hribi sau, daca esti mai traditionalist, cu arpagic si masline.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JackR):

"criminalule"! ai uitat de vinul rosu.winking laughing

| JackR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nea Valeriu, intrebarea a fost "ce-i pot face unei iepuroaice.". Vinul rosu nu il faci special pentru iepuroaica, doar merge bine si la alte "oratanii". Dar, recunosc asta, imi place cum gandesti! happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JackR):

Eu m-am limitat la "indicatiile pretioase" oferite de tine. laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Friptura

| Anon31241212 a răspuns:

Sa o duci la veterinar sa i puna ghips.

| Ionut58282856 a răspuns:

La veterinar

| Anemona2020 a răspuns:

Poti merge la veterinar. Poate se poate rezolva. Tu singur nu cred ca sti ce sa ii faci.

| Zeinbenet explică:

Are piciorul rupt din şold

| Niceprincess2003 a răspuns:

Înmormântare?