| OOOLEOOO a întrebat:

Pare stupida intrebarea, insa curiozitatea ma roade...detin o pisica de cativa ani si nici acum nu stiu ce rasa este, ma puteti ajuta? (funda)

http://i48.tinypic.com/ev5hzq.jpg

http://i47.tinypic.com/2m3seq8.jpg

http://i47.tinypic.com/29z3hxu.jpg

http://i50.tinypic.com/33jpto8.jpg

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

E american cu par scurt, dar nu in intregime.

8 răspunsuri:
| OOOLEOOO explică:

Motan*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are trasaturi de braziliana cu par scurt, dar nu complet, tind sa cred ca este metis. Oricum, frumos motan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori este American Shorthair. Parca seamana putin., ori este o corcitura. Stiu ca [,] cuvantul "corcitura" suna ciudat, dar nu e de rau, adica nu e nicio rasa. Dar nu rasa zic eu ca [,] conteaza. Am avut si eu un motan galben si mi l-au dat parintii deoarece numai puteam sa-l tin la bloc. Acum plang foarte mult dupa el, il simteam ca pe copilasul meu sad, nu era nicio rasa, era galben, acelasi model ca al tau.
Mi-e tare dor de el. Sa-ti traiasca cotoiul, e foarte, foarte adorabil :*. Iubesc animalele, sunt asa frumoase si credincioase. Sa ai grija de cotoiul asta morocanos. happy

| LiviuuuXD a răspuns:

E corcitura, am avut si eu la bunica una. Oricum dragut motanas

| teutzikka a răspuns:

Si eu am o pisica...si sand am luat-o nu stiam ca este de rasa.iar cand am dus-o la medic a zis ca este de rasa dar nu a zis si de care...asa ca ne-am interesat pe net de pisici de rasa si le-am comparat..inceaca poate te ajuta happy

| XxDream a răspuns:

Hmm, mai multe.Are trasaturi de siameza si de birmaneza putin...
Cand am vazut prima poza mi s-a topit inima.
E foarte cute ^_^ sa-ti traiasca.

| rotwath123 a răspuns:

Aceste pisici sunt corcituri de obicei de sex mascul am vazut intrebarea si m-am dus la tatal meu ca e veterinar si i-am aratat pozele a spus ca asta nu e o pisica de rasa dar are sange siamez foarte putin si in rest poate fii facatu din vreo 5 rase

arata ca o pisica salbatica care de obicei is corcituri

| OOOLEOOO explică (pentru rotwath123):

Ma gandeam eu, de vreme ce l-am primit da la niste batranei de la tara.