| vladtheripper a întrebat:

Pe viitor as vrea sa cant la chitara, dar nu stiu din care sa imi cumpar: electrica, acustica sau electro-acustica. Vreau sa invat sa cant melodii de la deathstars si alte genuri din astea metal. Imi puteti recomanda ce tip de chitara este mai bun pentru un inecpator care vrea sa cante rock/metal?

Răspuns Câştigător
| Niakit a răspuns:

Pentru rock sau metal, ai nevoie de o chitara electrica, bineinteles, dar acestea necesita si multe alte accesorii costisitoare, cum ar fi un amplificator. eu, spre exemplu, am o chitara electro-acustica, la care pot canta orice fel de melodie, si sunt foarte multumita da ea; d.

1 răspuns:
| gabygaby199 a răspuns:

Electrica normal pentru heavy metal