| Anissuca a întrebat:

Pisica mea a cazut de la etajul patru si s-a lovit la bot. Nu a mai mancat sau baut nimic de aproape doua zile, presupunand ca o doare. Cum sa-i dau sa manance?

3 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Buna, Anissuca!

Este foarte, foarte important sa iti duci pisica la veterinar. Dupa o asemenea cazatura, are neaparat nevoie de o consultatie.

Trebuie sa o vada un veterinar care sa se asigure ca nu are probleme interne, dinti care trebuie extrasi in urma cazaturii sau vreun tratament.

Veterinarul iti va recomanda si cu ce anume trebuie sa o hranesti si, mai ales, cum.

Nu lasa situatia asta sa continue in speranta ca pisica se va face bine de la sine. Daca are vreo sangerare interna, neglijenta poate avea urmari letale pentru ea.

| Myhhaela27890 a răspuns:

Păi ca sa nu moara ca nu mananca, ii poți da ceva facut la blender... de exempli Wiskas sau alta mancare umeda... o bagi in blender si il pornesti si cand e asa mai apos il pui in seringa din aceea gen de la Nurofen de sirop... dar atentie... daca nu e mai apos continutul pune.i vreo 150 ml de apa in amesteci, si apoi ii dai pe gat cu siringa si asa la fel cu bauturile sale tot cu seringa pe gat... de exemplu lapte... ii dai... doar ca.nu pui laptele cu apa si il dai la blender., ar fi ciudat, fiindca e destul de apos, dar daca pisika ta se simte rau in urmatoarele zile ba chiar ore. e grav pentru boticul eiv... atunci trebuie dusa la veterinar.

| bettydeli a răspuns:

Poti incerca cu o seringa sa i dai lapte