| alejinxique a întrebat:

Pisica noastra a disparut astazi. are 5 luni. credeti ca e posibil sa mai vina? S-o fi furat furat cineva?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde unde stai. Daca stai la casa mai mult ca sigur ca vine. Daca stai la bloc, este mai greu. Dar eu zic sa nu-ti pierzi speranta. Daca a furat-o cineva este mai bine decat sa rataceasca pe strazi.Eu zic sa o cauti.Eu am gasit un motan dupa 3 luni! Dar mi-s-a intamplat si sa inchid pisica in dulap sau camara!

| irinuca a răspuns:

Dacă a intrat în călduri, va reveni singură acasă după ce-şi va satisface poftele trupeşti. E sezonul de călduri atât la câini, cât şi la pisici.
Chiar dacă are doar 5 luni, multe pisici intră în călduri pentru prima dată la vârsta asta. Numai că o sarcină la o vârstă atât de prematură ar ucide-o. Dacă vine înapoi gestantă, mergi la veterinar pentru sterilizare.
Baftă!

| Muflă a răspuns:

... colecționez blănuri de pisici. S-ar putea să fie la mine.

| Melody a răspuns:

Nu astepta sa vina ea. Caut-o tu. Si daca o gasesti, sterilizeaz-o, ca sa nu mai fuga.

| alejinxique explică:

Am uitat sa mentionez ca e femela si nu lipseste de acasa mai mult de 20 minute.

| Sconcsiş a răspuns:

Asa fug pisicile. Mici sanse sa se intoarca...

| positivity a răspuns:

Buna.

Si mie mi-a disparut pisica din Decembrie, si nu s-a mai intors.
Deci nu pot fi sigura daca mai vine sau nu. Trebuie doar sa astepti.

Pa, pa.

| DanMp3 a răspuns:

Asteapta sa-mi consult globul magic si iti voi spune de indata daca a fost furat / daca va veni.

ce crezi ca suntem noi? citim in banda de net daca iti va veni pisica?