| T30D0RA a întrebat:

Pisicii mele ii place sa manance cateva firicele de iarba. De ce ii place iarba? thinking

Răspuns Câştigător
| elyzaa1998 a răspuns:

Deci,pisicile (si cainii) mananca iarba deoarece au nevoie de valoare nutritionala a acesteia si ii ajuta la digestie. Sper ca ti-am fost de foloshappy

9 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Pisicile si caini mananca iarba pentru ca au lipsa de calciu din cate stiu laughing daca gresesc scuze... happy

| Afdsa a răspuns:

E un fel de pastiluţă pentru ea big grin

| JasonMcCann a răspuns:

Pisicile,dar nu numai, şi câinii, mănâncă iarbă când au dureri de cap.

| Giinger a răspuns:

Eu stiam ca de obicei, cainii si pisicile mananca iarba atunci cand ii doare burta sau cand sunt constipati.

| ღspecialgirlloveღ a răspuns:

Pisicile,dar nu numai, şi câinii, mănâncă iarbă când au dureri de cap.du-o la veterinar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face probleme.Giinger are dreptate.da:maninca iarba atunci cind au dureri de burta.Eu am un bichon maltez.Fii linistita.Numai bine.

| Ncl_9813 a răspuns:

Din cate stiu si caini dar si pisicile mananca iarba cand au dureri de stomac.(am caine si de la el stiu ca asa face).

| DulceCaLamaia a răspuns:

Uneori mananca iarba special ca sa vomite.

| Lorena28 a răspuns:

In general toate animalele mananca din cand in cand iarba. Acest fapt se datoreaza durerilor de cap sau doar isi regleaza digestia.