| 알리나 a întrebat:

Pisicii mele ii place sa manance legume si fructe (pepene, ardei, ciuperci etc) e de bine sau de rau?

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Si a mea mananca si legume si fructe, in special sa vezi cum mananca patrunjelul laughing, mananca banane, kiwi... e de bine big grin :X

17 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Scuza-ma, dar aceea nu este pisica ci...OM cu pofte!

| Alexandra. a răspuns:

De ce sa fie de rau? N-are de ce.
Am avut si eu o pisica ce adora castravetii.Si nu a patit nimic.winking

| RecycleBin a răspuns:

E de bine, e indicat.si doveci e bine, mazare, morcov.pa pa happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alien a răspuns:

Sigur e pisici?

| Emena a răspuns:

Da.si eu aveam un caine care manca legume si fructe laughing

| ancutsa410 a răspuns:

E sanatoasa tun. n-are nimic

| Yoral a răspuns:

E bine pentru ca cand o sa creasca o sa fie niste pisicute voioase si sanatose! Imi dai fundita te rog

| NiceBaby a răspuns:

big grin big grin big grin nu stiutiu poate daca ar fi cel putin conserve cu adaos de legume sau supa cu legume si carne atunci da!
dar nu am auzit pisicile sa manince legume. poate nu'i ajung vitamine

| ChriSS_7546 a răspuns:

Si catelusa mea mananca, mi-a fost recomandat chiar de doctor, acum la pisica nu stiu dar nu cred ca are ceva, probabil e de bine, nu are ce sa i se intample de la legume sau fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E g-dragon cel de la avatar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil tine post sau religia ei e de vinahee hee
E de bine happy inseamna ca o poti baga in cusca cu iepuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mea mananca soia las ca e bine e vegetariana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica NU trebuie sa manace ceapa sau usturoi
Ceapa contine o substanta numita N-propyl disulphide, care ataca globulele rosii din sangele pisicii. Pisica va capata anemie daca manaca ceapa. Usturoiul contine o substanta cu acelasi efect, dar in cantitati mai mici. Nu oferi pisicii nici alte legume din familia cepei sau a usturoiului.

Pisica NU trebuie sa manace rosii si cartofi
Rosiile si cartofii contin o substanta toxica pentru pisici, numita Glycoalkaloid Solanine, substanta care poate provoca la pisici simptome violente ale aparatului gastrointestinal inferior.

Pisicile NU trebuie sa manace ciocolata
Ciocolata contine substanta Theobromine, toxica pentru pisici, la fel ca si pentru catei. Ciocolata, ca si orice produs care contine cofeina si este administrat pisicii poate provoca stimularea sistemului nervos central, stimularea inimii, cresterea tensiunii arteriale, stari de ameteala, greata si voma.

Pisicile NU trebuie sa manace struguri si stafide
Efectul daunator al strugurilor si stafidelor s-a simtit mai els la caini. Pentru ca nu se cunoaste inca sigur efectul toxic al strugurilor si stafidelor asupra pisicilor se recomanda ca acestea sa nu fie oferite niciodata pisicilor.

| rhadoo a răspuns:

E de bine...eu am si pisica si caine...si amandoua animalele mananca pepeni si struguri laughing)

Răspuns utilizator avertizat