| DoDo a întrebat:

Sall al`...Deci intrebarea mea este:
Acum ceva timp cred ca o saptamana am fost la tara...La bunici`
Si cateaua lor manca intr-una se ingrasase foarte mult...
Oare sa fie gestanta?
Nu sunt prea sigura deoarece acum 2 luni a avut puii dar au murit.
Ce spuneti?

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna DoDo,
Din cate am inteles, ai zis ca a avut acum 2 luni alti pui. Ei bine, nu poate sa fie inca o data gestanta pentru ca exista o oarecare pauza intre sarcini.
Daca a nascut puii prin septembrie/octombrie, atunci DA, e posibil sa fie din nou gestanta mai ales ca acum e perioada imperecherii.
Pa, pa

| DoarOana a răspuns:

@Dodo, atunci exista o oarecare posibilitatea dar sansele sunt slabe. Ai zis ca ai vazut ca s-a ingrasat. Ei bine, numai pe la sfarsitul lui ianuarie-inceputul lui februarie putea sa intre in calduri, mai devreme in niciun caz. Dupa 3-4 saptamani se poate vedea ca s-a ingrasat.
Acum suntem numai in februarie si parerea mea e ca nu e gestanta dar stii cum e : exceptia intareste regula.
Ce poti face e sa te uiti la burta ei sa vezi daca capata o forma oarecum rotunda in mijloc. Daca nu e rotunda si labele sunt si ele putin mai groase atunci s-a ingrasat.
Pa, pa

| DoDo explică:

Ea ii nascuse(stiu ca se zice fatase dar nu suna bine)prin decembrie...

| lolly_3072 a răspuns:

O catzea intra in calduri cel mult de 3 ori pe an,deci nu poate, si mai ales daca a avut pui de curand...
sa nu te sperii, pup
p.s:nu mai bine o castrezi si gata? adica costa in jur de 60 lei si sti ca ai scapat de problema smug