| Georgelas a întrebat:

Sall all. Ma numesc George si acum o luna si 5 zile mi-a nascut pisica 4 pisoiasi. Eu ma intreb daca as putea sa le fac prima baita dar nu stiu daca se poate .....si inca ceva pot saii fac baie mama pisicilor chiar daca alapteaza daca nu cand? ....multumesc anticipat fundan +vot!

5 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu nu nu nu nu nu! iarta-ma dar nu potisad pana nu au cel putin o lunahappyiar eu iti si voi explica de ce: nu le poti face baie deoarece mama puilor le stie mirosul si daca ii speli/atingi isi vor schimba mirosul si mama nu ii vor mai recunoaste si nu ii v-a mai alaptasad si vor muriisad imi pare sincer rau sa te dezamagesc dar asteapta pana la varasad si sper ca te-am ajutathappy te rog spune-mi daca nu te deranjeaza raspunsul meuhappy eu doar vreau sa te ajuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasale doua saptamani, nu deranja nici mama nici puii, apoi poti.

| MIHAelaKISS a răspuns:

Puii sunt acum cam mici astepta macar sa vada. Iar pe mama lor, nu iti sugerez sa faci asta fiindca acum e cam sensibila.

| Georgelas explică:

Mai sunteti prosti v-am spus ca a nascut de o luna si 5 zile adica de 36 de zile.si apropo leau dat ochi din prima saptamana deci pot sa le fac baie?

| Georgelas explică:

Nu intelegi ca ei au o luna si 6 zile adica 37 de zile si vad din prima saptamana deci pot sa le fac baitza?