| casutapapagalilor12 a întrebat:

Sall. Am o chinchilla de ceva timp. A avut pielea uscata pe urechi si doctorul mi-a dat o crema. Acum e bine dar de la crema si-a murdarit blanita din jurul capului. O tot pun in baie cu nisip dar nu prea se duce...Ce altceva as mai putea face?
(P.S: Nu ii pot face baine in apa. Chinchilla nu are voie sa fie udata.)

Răspuns Câştigător
| saftaiiustin a răspuns:

Am si eu 2 chinchille si sa stii ca functioneaza dust bath-ul dar trebuie sa o lasi cat are ea nevoie.
incearca sa freci zona aceea muradara cu o perie foarte foarte fina.

Ai vazut ce dragut si repede se roteste in nisip? :3