| Serena1993 a întrebat:

Sall!

incepe scoala! teste, teze, invatat si muuulte altele.

imi pueti spune cum este in clasa a cincea? imi este putin teama:S

20 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Ah...nu ai idee ce frica mi-a fost mie, mai ales cand mi-am vazut diriga prima data m ramasstraight face mi se parea asa dura, si atatia profesori noi cu personalitati diferite. dar frica a trecut odata cu inaintarea in clasa a5a.pentru mine a fost cel mai frumos an scolar de pana acum si eu sunt la liceu. nu iti face griji.bineinteles ca odata cu inaintarea in clse devine si materia mai grea. mie una mi frica si anul asta, care incepe acum, sunt atatea lucruri noi si din ce in ce mai grele.cls a5a este cea mi buna perioada de ati forma cerucl de prieteni, de aa le dovedi profiilor cine esti, in clasa a5a ii cunosti, cu ei ramai pana in a8a. mie una mi s-a parut uper usoara, am fost printre cei mai buni din cls.nu e mare lucru sas inveti in clasa a5awinking dupa parerea mea, clsele a6a, a7a si chiar a8a sunt mai nenorocite dupa mine. deci nu te teme. fa-ti prieteni si invata, bineinteles ca vor fi lucuri mai noi si mai grele decat in clsele1-4, dar asta e scoala.vei avea biologie(botanika parca)si vei face lucurui noi la mate, la om, la eng.geografia si isotira sunt o nimica toata, deci nu e f greu.succes in noul an scolarwinking

| Siracuzia a răspuns:

Pai... o sa iti explic eu.
La inceputul anului vei da cateva teste initiale(se dau la inceput de an de catre profesorii pentru a testa cunostintele elevilor din clasele I-IV). De obicei aceste teste se dau doar la romana si matematica.
Vei da 4 teze pe an(doua in semestrul I si doua in semestrul II)la mate si romana din materia invatata pe semestrul respectiv.
Vei primi destul de multe teme pentru acasa, dar te vei obisnui.
Nu vor mai fi calificative, ci note de la 1 la 10.
Vei avea cate un profesor pentru fiecare materie si cam atat.
Succes in a V-a!happy

| Floreenofficial a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce zic ca treci intr-o alta etapa si iti va fi greu etc.asa mi-au zis si mie si din pacate m-au incurcat.
va fi FOARTE usor daca te tii cat de cat de carte.succes! :*

| adriangabor92 a răspuns:

Usor

Răspuns utilizator avertizat
| NothingImportant200 a răspuns:

Si eu trec in a 5 mor de frica, dar dupa ce am citi raspunsurile imi e mai putin frica.happy

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Teamalaughing nici nu ar trebui si eu trec in a cincea si nu mi-e teama deloc

| Serena1993 explică:

Succes si voua la scoala!

| icsulescu a răspuns:

In clasa a 5-a e usor. La liceu e mai rau... adica in ore, in pauze e super.

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu o sa fie deloc greu daca o sa inveti

| Andrei_9613 a răspuns:

Inveti niste lucruri noi... daca inveti nu ai nicio treaba

| lovehurts a răspuns:

Hey... nu trebuie sa fi speriata din cauza scoliino talking. In clasa a5a e ca si in clasa a4a doar ca difera modul de predare al profesorile iar doamna sau domnul vostru invatator nu va mai fi langa voi. Si eu am trecut prin asta anul trecut dar m-am acomodat repedewinking nu iti face griji testele vor fi din materia p care vo va preda profesorul iar tezele sunt un fel de recapitulare( un test pe care il vei da la Romana si la Matematica la sfarsitul fiecarui semestru si care va cuprinde toata materia predatahappy. nota obtinuta la teza intr-adevar valoreaza mult din media finala dar nu iti face griji happy te vei descurca ). Iar invatatul... poti invata si in pauze dupa parerea mea. nu iti face grijiwinking Scoala e usoara daca o tratezi ca a tare. eu asa fac si cred ca ma descurc. Iti tin pumnii kiss

SUCCESwinking:-x

| LuisEdward a răspuns:

E usor daca esti obisnuit cu invatatul.

| XenofX a răspuns:

Offf!
daca acorzi macar putin timp invatatului fara sa te gandesti la nimic e totul ok
bafta
si succes la scoala happy

| lovenrt a răspuns:

Buna pai o sa dai 4 teze 2 mate 2 romana
nu o sa ai mult de scris mai depinde si de profesor:X
cred ca te'am ajutat love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este usorhappy depinde si de profesoare eu am terminat cls a 5-a cu 9, 78 premiul 1.baftahappy

| minako a răspuns:

In clasa a cincea trebuie sa trec si eu din cate stiu e foarte usor nu fii speriata!

| SnoopDogg a răspuns:

Eu vin pe a 6-a. in a5- este super najpa sad. atunci se invata toate la gramatica si matematica. si in a 6-a, a 7-a, a8-a se doar repete ce ai invatat in a 5-a. deci a 5-a este super nasoala. Eu nu sunt genu' de fata care se streseaza sa invete laughing. sper ca te'am ajutat kiss

| butterfly_4694 a răspuns:

Sa te tii cat de cat de carte ...auzi sa nu faci asta ...nu te speria nu este gre deloc dar trebuie sa inveti lectiile zi de zi fiindca toate au o lrgatura una cu celalta nu te teme asculta sfatul profesorilor si sa ii consideri prieteni nu dusmani.Asta e reteta succesului acum trec in a 6 a dar voi face la fel.Ai incredere in mine am terminat cu 9. 98

P. S. daca nu intelegi ceva sa ii intrebi.

| roxanaaab a răspuns:

Este putin greu, in sensul ca ai mai mult de inavatat decat in clasele primare, trebuie sa te obisnuieti cu profesorii, etc. dar o sa treaca foarte repede! crede`ma. nici nu apuci sa incepi scoala ca se si termina!

anyway, succes!