| bogdan444 a întrebat:

Am primit un caine beagle si nu stiu ce sa ii dau de mancare nici cand e mic nici cand e mare. Ajutati-ma, va rog.
DAU FUNDA...

Răspuns Câştigător
| Teodora2014 a răspuns:

Cand e mic poate sa manance ciorba sau sa bea lapte.
Cand e mare poti sa ii dai resturi cum ar fi: oase, un pic de carne.
Ceva de genu.
Asa am facut cu cainele meu si e cuminte si mare.

1 răspuns:
| spiridus25 a răspuns:

Cainele Beagle este un caine in general nepretentios la mancare. Poate fi hranit atat cu mancare uscata cat si cu preparate speciale sau din conserve. Pentru ca are tendinta de a se ingrasa, nu trebuie hranit mai mult de o data sau 2 ori pe zi, iar cantitatea si calitatea hranii oferite trebuie tinuta sub control.