| Anonimaams a întrebat:

Sall TPU, am si eu o intrebare :
Doresc sa imi cumpar o pisicuta, dar am deja o catelusa de 5 ani * yorkshire terrier toy * nu face aproape nimic toata ziua, doar doarme si mai am si o veverita siberiana. Credeti ca s-ar putea intelege cumva toti 3? catelusa si cu veverita sunt prieteni, desi veverita o am de un an, s-au acomodat repede. SI de asemena, daca ar fi sa imi iau o pisica, mi-as dori mau egiptean sau british shorthair sau o mata persana. Care dintre aceste se acomodeaza repede cu copii si alte animale? Si daca aveti sugestii de alte rase, m-ar incanta foarte mult, dar tin sa precizez, ca mi-as dori o mata de rasa, care sa aiba la maturitatea de asemenea tot ochii albastri sau verzi, Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu cainele n-o sa ai probleme, se obisnuiesc insa cu veverita e problema. Pisicile fie de rasa sau nu, sunt anime de vanatoare iar veverita fiind rozatoare...

| Petraru_Iulia_Ana_Maria_1998 a răspuns:

Brithish Shorthair se acomodeaza foarte repede cu alte animale mai ales cu caini si la fel si cu copii eu iti recomand aceasta rasa am avut si eu insa a mea nu era matura si ma intelegeam foarte bine cu ea! Sper ca ti-am fost de ajutor!