| alexandraFdh a întrebat:

De ce atunci cand pag mana in cusca si ma apropi de piciorusele perusului meu urca pe deget dar cand este afara, in camera zboara cand ma apropii de el? ajutooooooor. ce trebuie sa fac pentru a nu mai reactiona asa? va rog ajutor, am nevoie de raspuns urgent.DAU FUNDA (Ps. il am de 5 zile)

8 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

E inca neobisnuit cu noua casa, cu tine, totul e nou pentru el, incearca sa il mai lasi vreo luna in legea lui sa se mai acomodeze.

| alexandraFdh explică (pentru Mwha):

Dar sti cumva daca vreau sa ii dau morcovi pe razatoare pot?(trebuie foierti sau cruzi)

| Mwha a răspuns (pentru alexandraFdh):

Pai depinde acum ce varsta are papagalul, oricum ar fi bine sa-i dai miorcovii fierti.

| RosalindaSweet a răspuns (pentru alexandraFdh):

Da...si mere, patrunjel..si alte fructe.ou fiert

| RosalindaSweet a răspuns (pentru alexandraFdh):

Cruzii nu fierti...eu am citit si inca ma documentez pentru perusul meu ( il am de 5 ani) si mai multe persoane mi-au recomandat sa-i dau morcov crud...

| Andrey109 a răspuns:

Pai el in cusca se simte sechestrat.e foarte mica incaperea si de asta se suie pe degetul tau e curios.pana acum a stat pe ceva rece si cand simte degetul tau cald normal ca vine.prin casa zboara pentru ca este mult spatiu nu ai ce sa ii faci.Lasal prin casa ca sa isi gaseasca un loc unde sa stea si el, si sa mai cucoasca tot ce e prin jur. DAca ti-am fost de ajutor apasa pe fundita aia ------------->

| alexandraFdh explică (pentru Andrey109):

Pai si in casa de ce nu se urca pe degetul meu? in cusca e prietenos, ma lasa la il urca pe leganas dar afara... broken heart

| RosalindaSweet a răspuns:

Nu e obisnuit cu tine. incearca sa vorbesti cu el de la distanta apropiindu-te din ce in ce mai mult de el...alinta-l rasfata-l. apoi te va stii aproepele lui si va interactiona altfel!
big grin