| Deeiutss a întrebat:

la mine aici unde stau, la un bloc, e o catea batrana dar scumpa odata ma aparat de un caine care vroia sa muste etc.Peste un timp a venit un pui de cam 5 luni care nu era al eithinking cred ca a fost batut sad A stat sub o masina luni intregi si na iesit de acolo straight face. O femeie are grija de el acum a iesit de sub masina se joaca cu noi happy si cateaua la acceptat big grin. Dar e o problema angry EUTANASIEREA. El latra pe majoritatea oamenilor da nu musca si o femeie tampita a facut plangere. Ce parere aveti.ar trebui eutanasiat? cryingbroken heart

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Nu, eu cred ca nu ar trebui eutanasiat, si noi am avut un caine la bloc si latra pe toata lumea pe care nu o cunostea, dar pana la urma, daca numai latra si nu face nimic rau, nu vad de ce nu se obisnuieste si lumea cu el, eu una zic ca are si el suflet ca orice om cu suflet.

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @Deeiutza! Nici unul dintre noi nu are dreptul să decidă asupra vieții vreunei ființe. Eu cred că ar trebui să vorbești cu ai tăi, eventual și cu vecina care are grijă de puiuț și să încercați să-l înregistrați, să-i faceți un carnet de sănătate și eventual să-i puneți o zgardă cu numele proprietarului, astfel încât, dacă este prins să fiți anunțați.
Mari succese!

| Zenithf a răspuns:

Nu ar trebui eutanasiat. Doar animalele agresive si animalele in suferinta ar trebui. Ar fi bine daca puteti sa-i creati un spatiu in care sa-l inchideti peste zi, cand il scoateti in timpul zilei sa-l tineti legat cu lesa si peste noapte nu cred ca ar fi problema sa-l lasati liber.

| Babydoll_4700 a răspuns:

Cine suntem noi sa luam decizii pentru animale? Noi nu suntem in stare sa gandim pentru noi si probabil ca de aceea credem ca avem dreptul sa facem ce vrem cu bietele animalute. Vorbeste cu cineva de la un centru de crestere al animalelor si poate gasesti o solutie. Sau sa il duci la cineva la curte.

| Anonymus314 a răspuns:

Aaam.nu,cam asa fac toti catelusii cand sunt mici,dar na, sunt animale pana la urma, nu oameni

| NightGueen a răspuns:

Nu ar trebui...sad...din punctul meu de vedere eutanasiatul este o porcarie

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Nu. Deci eu chiar nu sunt de acord cu eutanasierea. Cine suntem noi sa luam viata unei fiinte pe care Dumnezeau i-a dat-o?
Inteleg prin ce treci deoarece si eu am o catelusa pe nume Blacky iar eu locuiesc la casa. De fiecare data cand iesea din curte sarea pe oameni (e foarte jucausa) iar oamenii se speriau. Ceea ce mi se parea aiurea deoarece ea voia doar sa se joace.
Sunt sigura ca acel catel nu este agresiv insa ca sa inchizi gurile oamenilor tu si vecina ta ati putea sa il duceti la veterinar si sa ii faceti un vaccin impotriva turbarii.