| CostiCM a întrebat:

Daca am deja o cățea de 10 luni si mai vreau sa iau un caine nu se va intampla nimic? Adica nici sa se imperecheze dar nici sa deranjeze cațeaua noul caine.

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

De recomandat ar fi sa ii ti separat, daca e câinele "gagicar" se pot imperechea daca sunt lăsați împreună.

| CostiCM explică (pentru kar1GaNNN):

Eu iau cațelul de mic, e posibil sa l muste femela daca ii las impreuna?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru CostiCM):

Cel mai probabil se va juca cu el, lasa-l cu ea si daca vezi ca se hârâie la el nu ii lasa împreună. În cazul în care da din coada si incepe sa se joace cu el lasa-i.
Dar iti recomand primele 2-3 zile sa ii supraveghezi sa vezi ce le poate capul.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aduci în harem un fecior, oare ce se va întâmpla la un moment dat? Nu e greu de imaginat. Dacă nu vrei întâmlări, adu un eunuc în harem. (castrat)

| KanameKuran a răspuns:

Salut, sunt mai multe variante prin care te poti asigura ca se vor imperechea:
-Tine-i separat in timpul "caldurilor"
-Cand intra in calduri, da-le sa manance clorofila lichida (1 lingurita dimineata, 1 seara; pentru o perioada vor face scaun verde)
-Poti sa le tai organele reproductive (cu ajutorul unui medic veterinar)