| BrokenWings a întrebat:

De ceva timp mi s-a pus pata pe o sala din cartier. As vrea sa ma duc la Kangoo Jumps insa nu stiu daca mai intai ar trebui sa slabesc sau daca ma pot duce direct. Eu am inaltimea de 1, 65m si 54 de kg. Daca ma duc direct grasimea mi se va transforma in masa musculara? Nu de alta, dar chiar nu vreau sa arat ca o matahala ....Astept opinii, sfaturi, mai ales de la cei care s-au aflat in aceeasi situatie ca si mine. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pai te duci acolo ca sa slabesti. Nu grasimea nu se poate transforma in masa muculara prin niciun proces biochimic cunoscut.

Nu o sa arati ca o matahala stai linistita. O sa mai slabesti.

| raluk27 a răspuns:

Stai tu linistita! Culturistele pe care le-ai vazut tu, au in spate ani de tras de fiare de-au ajuns asa..De la cateva sedinte de topaiala, n-ai sanse sa ajungi musculoasa. Eu zic sa te duci direct, insa mare atentie la articulatii si la executia miscarilor. Eu am 1.62 si 51 kg si m-am apucat de sarit coarda, iar acum abia imi pot misca genunchiul drept. Oricum, astept sa imi revin si ma apuc si eu de kangoo jumpshappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru raluk27):

Ani de tras de fiare + kg de carne mancate pe ziwinking

| SerbanSnake a răspuns:

Kangoo Jumps e un mod placut de miscare mai ales pentru fete prin care poti da jos kilogramele nedorite si nu in nici un caz nu vei pune masa musculara din asa ceva, bafta!

| Sorinel2011 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun despre kAngoo jumps dar mie nu mi se pare deloc ca ai fi grasa cu 1, 65m si 54kg. Grasimea nu se transforma in masa musculara doar pentru ca muschiul este langa grasime. Organismul avand nevoei de energie pentru a alimenta muschii, va arde acea grasime iar muschii se vor desvolta din cauza efortului la care vor fi supusi.

| BrokenWings explică (pentru Sorinel2011):

Nu sunt grasa dar eu am impresia ca am picioarele groase laughing Si eu cred ca 50 de kg ar fi ideale