| mihailamariaelena a întrebat:

Salut! Am 21 de ani si as fi interesata sa merg la cursuri de desen in Cluj. Sunt studenta la medicina si nu am foarte mult timp liber, dar desenul a fost mereu una dintre pasiunile mele.As vrea sa il practic in continuare dar mai mult la nivel de hobby si ca o forma de relaxare. De asemenea as vrea sa ma axez pe un curs de desen in creion (la asta sunt talentata) ca sa invat sa fac umbre si sa invat sa desenez corpuri umane in dinamica, asadar nu pictura, ci desen in creion. Stiti vreun loc in Cluj unde s-ar potrivi cineva de varsta mea? Daca stiti si in ce zile se face si tarifuri, v-as fi chiar si mai recunoscatoare. happy

2 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Salut, există Școala Populară de Arte Tudor Jarda. Cursul de Grafica durează 3 ani și costă 1050 lei pe an.
La fel și pentru cursul de Pictură.
https://www.scoaladearte.ro/regulamentul-de-inscriere-si-reinscriere/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://anunturi-meditatii.ro/desen?oras=cluj_napoca

fete din cluj care ofera meditatii.
citesti descrierea si iti alegi ce ai tu nevoie