| teiube a întrebat:

Buna am 19 ani caut de lucru si sunt foarte talentata la desen stiu sa desenez corpuri si haine as vrea sa lucrez in domeniul dizain dar orice este bine numai sa fie cu desen

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vise!
Angajează-te unde găsești!

| ReiVaN a răspuns:

Pentru inceput se scrie desing nu dizain.

| unknownn a răspuns:

Parca acum 2-3 intrebari aveai 17 ani,"dizain"? Ce-i aia? Poate design,si nu prea cred ca te angajeaza cineva, te cam bate rau limba romana, poate la maturat podelele scolilor ai sanse

| teiube explică:

Nu sunt Anayrda sunt Noemy o alta fata Anayrda mi-a dat contul ei si sunteti toti cam praf sincer o adunatura de frustratii

| teiube explică:

Vad nu ma inteleg cu voi

| SaveTheNature a răspuns:

In limba romana cuvantul design se scrie asa cum se aude adica dizain, dar daca vorbim in engleza macar da-ti explicatiile in englezalaughing bine mai zice puyalaughing)

| BubblesDoubleS a răspuns:

Buna. Hey si eu cica "am talent" eh na.am intrat la liceu cu profil desenwhistling c-am reusit la probe yey:X...hee hee
Dizain = Design (sa se scrie ).
E bine daca ai talent atunci, iti recomand sa faci facultatea de arte plastice, design vestimentar.
Desi sincer iti zic e greu sa reusesti in Romania.o sa ajungi croitoreasa sau cine stie ce+ca iti trebuie multi multi bani.
Incearca sa faci facultatea in alta tara...
Stiu pe cineva care regreta ca a optat in viata pentru desen deci...
In Romania slabele-s sanse sa ai viitor luminos. Pentru moment (cred).
O zi buna>winking

| BubblesDoubleS a răspuns:

Noemy. scuza-mi interventia insa nu cred ca toti oamenii de aici sunt o adunatura de fustrati.
Mai intai da si definitia macar sa stie de ce. poate s-or trezi unii.
Eu cred ca toti au incercat sa te readuca pe drumul cel bun si in mare parte au dreptate.
Adica crede-ma am o multime de exemplare care au dat gres fiindca au mers pe aceasta cale ca loc de munca.
Nu zic am intrat si au la liceul artisic insa nu am de gand sa continui cu asta tot restul vietiii, am de gand sa fac o facultate in doameniul administratiei, sau ca profesoara d a na...Principala ramane Dreptul. In fine.
Oricum.
Fa facultatea daca asta iti doresti pentru ca asta tine doar de tine ţine si apoi continua alte studii in afara tarii pentru ca aici n-o sa ajungi decat sa speli trotuarele toaletele sau croitoareasa de dupa colt.

| mihaela_2142 a răspuns:

Pai ce sa spun...in primul rand invata sa scrii...design nu "dizain" si sa stii ca este foarte greu sa ai o cariera in asa ceva chiar daca esti talentata si in primul rand iti trebuie o facultate happy