Întrebare recomandată | Alinu7 a întrebat:

Am 3 caini ( yorkshire terrier ), Catelusa de la un timp a inceput sa faca in casa, nu stiu ce s-a intamplat, a devenit puturoasa si inainte daca era sa faca in casa facea la baie.Asta se intampla doar NOAPTEA! ii scot de 2x pe zi, dimineata si seara, 2 mese pe zi,. Ceva sfaturi va rog?

7 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Eu cred ca o scoti de foarte putine ori afara eu am un bichon maltez si o scot de 3-4 poate cear 5 ori afara pe zi acum chiar dac nu prea am timp 2-3 minute ca sa faca pipi cred ca pot, si s-ar putea da sa fie si geloasa si prin asta sa te fac sa ii acorzi atentie bafta!

| Alinu7 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi happy V-as da la toti funda daca as putea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, este geloasa deoarece nu-i acorzi prea mult timp. Aceasta rasa este foarte ''geloasa'' sa zic asa, pe ceilalti caini daca nu le acorzi atentie lor ci altora.
Si eu am un Yorkie de 7 luni si de aceea mi-am luat doar unul big grin

| AndreeaCF a răspuns:

Salut! Catelusa ta sigur este geloasa, incearca sa ii acorzi mai multa atentie, sa te joci mai mult cu ea. Poate se simte neglijata. Si incearca sa scoti cainii de trei ori pe zi. De fiecare data cand face in casa pe jos, ceart-o cu fermitate...nu tipa, dar fa-o sa inteleaga ca tu esti stapanul. Mult succes!

| DanutzDanutz a răspuns:

Salut! am si eu un sharpei si a facut in casa dar cel mai bine du-te la un magazin de animale si cere panpers pentru catei si pui fix unde face si face pe panpers

| Adrry00 a răspuns:

Buna! Vreau sa iti zic ca si eu am patit-o. Acest lucru se datoreaza unei nemultumiri. Ba ca nu mai are are aceeasi atentie pe care o avea inainte, ba ca i-ai schimbat stilul de viata( mancare, jucarii etc). Acum mai conteaza si varsta, daca este batran, devine irascibil, iar in cazul hamsterilor se apropie de moarte, dar la caini nu cred ca e cazul. Deci, mai pe scurt, eu zic ca este nemultumita de ceva.

| Adrry00 a răspuns (pentru Adrry00):

Si catelul din poza mea, chiar nu stiu ce este, am postat o intrebare dar nimeni nu a stiut ce sa zica. La medic mi s-a zis ca e Labrador, Dogo Canario, Ciobanesc German si acum am ramas la Ciobanesc Belgian Malinois. Scuze ca postez aici dar nu imi merge sa trimit mesaje.