| Anonimuuuussssss a întrebat:

Am gasit aseara un porumbel degerat de frig si l-am luat in casa.A mancat niste grau,dar nu a baut apa deloc.E foarte speriat, tremura.V-ati confruntat cu o astfel de situatie? Multumesc!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Ai grija de el: pune-l la caldura, dai sa manance graunte sau malai(ii mai poti da firmituri de paine, seminte de floarea-soarelui si de canepa, iarba canarasului, mazare, linte, orz alb, mei rosu fiindca le place diversitatea), dai apa nu foarte rece dupa ce se incalzeste. Nu te apropia de el, si daca vrei sa o faci atunci fa-o fara miscari bruste.Iti recomand sa il duci la veterinar. P.S.: ii poti cumpara hrana din magazine specializate.

| Liiidiaaa a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat
Mai tinel ceva timp pana vezi ca poate zbura si dupa dai drumul
Eu la porumbelul meu ii dadeam paine si dupa vreo 2 zile sa insanatosit si i-am dat drumul acum vine mereu la mine acasa

| Anonimuuuussssss explică (pentru Liiidiaaa):

Multumesc de raspuns! Pare destul de sanatos, cred ca era doar degerat de la frig.Este cam agitat, ced ca poate sa zboare.L-ai lasat liber in casa sa zboare?

| Liiidiaaa a răspuns (pentru Anonimuuuussssss):

Da l-am lasat pe hol pentru ca era mai mult spatiu cam o zi l-am lasat si am vazut ca incerca sa zboare si din ce in ce mai bine si a doua zi l-am lasat si a zburatbig grin

| NastyCatii a răspuns:

Salut! Da am patit si eu asta acu cativa ani intro iarna, tine-l la caldura, dai mancare si apa si daca vrei sa ii faci intr-adevar un bine il poti duce la veterinar. Sper ca te-am ajutat

| Anonimuuuussssss explică (pentru NastyCatii):

Multumesc de raspuns! L-am sunat pe veterinar si ne-a dat niste vitamine de pus in apa, culmea.Sa vad cum o sa fac sa i le dau.

| Zendaya a răspuns:

Am intrat intr-o asfel de sitoatie.probabil ii e si frica dar e si inghetat de la frig, pastreazal putin pana se face cat de cat mai cald.

| Mely_Melania_1985 a răspuns:

Trebuie neaparat sa bea apa? daca nu mananca e problema dar daca vrei sa ii dai sa bea apa deschidei ciocul si dai! eu asa am facut mai demult, si la mine nici nu manca...