| Bobi1233 a întrebat:

Salut am un catel Ogar de 1 an si 3 luni si este foarte bland el nu latra daca intra cineva in curte sau bate cineva la poarte decat se bucura dar daca vede alt caine e atent la el si se duce la el fara nicio problema si sta incordat da nu se apuca sa se bata(ma bucur) da as dori sal invat sa latre cand vine cineva in curte necunoscut.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Inca e un puiut ( asa face si cainele meu din curte, e maidanez si are in jur de 1 an), dar cu trecerea timpului cand o sa fie un adult, atunci o sa inceapa sa latre la straini, nu o sa mai fie atat de "blegut", si instictul o sa ii spuna ca trebuie sa latre.

| Bobi1233 explică (pentru LaLaura):

Fratele lui latra si este chiar un paznic foarte bun nu ai curaj sa intri in curte.

| LaLaura a răspuns (pentru Bobi1233):

Fiecare e diferit, cum si oamenii sunt diferiri ( unii sunt mai infipti, altii la locul lor), dar dupa ce o sa fie adult ( dupa 2 ani), o sa vezi ca o sa latre.

| Dzeko7 a răspuns:

Fiecare caine este asa in primii 2 ani dar dupa incepe sa latre sa sara la straini ba chiar si la tine.

| LoLiLop a răspuns:

Daca ii place sa manance recompenseaza-l de fiecare data cand latra.
E putin ciudat si amuzant, dar incearca aici pe la minutul 5:30
http://www.youtube.com/watch?v=y7P548puAF4