| Daniel9988 a întrebat:

Am un doberman pinscher de 2 ani jumatate.De 4 zile este mai apatic,ii arunc mingea, abia se ridica dupa ea.Nu mai latra la nimeni si nu mai sare la joaca atunci cand un om intra pe poarta casei.Are pofta de mancare, nu am sesizat altceva schimbat la el decat comportamentul solitar.A mai patit careva asa cu cainele sau? Ce ati facut?

3 răspunsuri:
| AntoniaRules a răspuns:

Dul la veterinar!
Sunt simptone de capuse!
Asta e cea mai periculoasa parte a anului!
Asa s-a intamplat si cu cainele meu!
Dul repede, pentru ca se va agrava!
Cainele meu a primit perfuzie pentru ca am mers prea tarziu, dar acum e bine! happy

Du-te la vet!
Bafta multa!

| Daniel9988 explică (pentru AntoniaRules):

ACum ma duc, aveam programare de ieri.

| Monicass1 a răspuns:

Este apatic din cauza ca se simte singur,ii trebuie un partener,daca nu a fost niciodată la monta, cu atât mai rău sau dacă este castrat. Daca nu vomeaza si nu are diaree, asta e, daca are astea doua, du l la un medic veterinar.