| Pricop_Ilinka_Stefana_1995 a întrebat:

Am un labrador negru de aproape 2 luni. Il am de 1 luna si cateva zile. A inceput sa muste tot(pe mine, pe sora mea, ...mobilier, papuci,...). Si sa latre intr-una. Sunt disperata. Nu stiu ce sa ii mai fac ca sa nu ma mai muste. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doreste mai multa atentie! Si e suparat pentru ca nu primeste atat cat are nevoie. Nu-i place sa se simta singur.
Cumpara-i niste jucarii atractive, pe care poate sa le muste, fara sa le strice sau sa le inghita.
Arata-i mai multa afectiune.
Bafta!

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ii trece cand creste.pana pe la 7 luni face asa.cumpara-i cate un os de vita sa aiba de lucru cat ii cresc dintii.nu te teme ca nu o sa te muste pe tine cand creste.

| viotedy a răspuns:

De latrat....trebuia sa te informezi inainte si sa iei unul care nu latra in exces.de exemplu boxer, latra numai cand trebuie.

| Lou222 a răspuns:

Ar trebui sa il "strunesti "cu un ziar facut sul. nu trebuie sa dai in el poti da langa el si ii spui nu sau nu-i voie ferm. poti sa ii iei mai multe jucarii pentru a nu roade mobila si/sau papucii.

| Overom a răspuns:

Du-te la o farmacie canina si iai ceva de ros ca ii da dinti si din cauza asta roade.iai niste oase invelita in piele de vita gasesti in pet shop-uri..costa 5 lei

| MisterTheGamer a răspuns:

Posivil e suparat pe voi
Cumparai niste jucarii si joaca-te cu el mai mult dul la primblare
Ciini mari trebuie de avut timp foarte mult pentru ei
Da ca nu te vei juca cu el nu o sal distrezi poate chiar sa inceapa a turba

Succes! happy

| CatyElla a răspuns:

Trebuie sa fi foarte ferma si sa nu ii arati frica