| Adita181098 a întrebat:

As dori un ajutor pentru am imi lua un caine. Nu sunt hotarat ce rasa.Nu sunt hotarat dintre rasele Pitbull, Amstaff, Rottweiler si Ciobanesc German. Am uitat sa mentionez ca am 14 ani. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Orice rasa care iti place, si stii ca poti sa ii faci fata este bine venita, si eu am tot 14 ani, si ma gandesc ce caine sa iau dintre caucazian/rott/cioabinesc german. Documenteazata la fiecare rasa, si tragi concluziile, succes!

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Ai ales niste rase cam puternice. Ti-as recomanda sa incepi cu un Golden Retriver dar daca vrei dintre rasele spuse de tine iti sugerez Pitbull.

PITBULL 4 EVER!

| ombladon a răspuns:

Cumpara un bull terier laughing

| floryynnel a răspuns:

Ciobanesc caucazian sau rottweiler

| Adita181098 explică (pentru floryynnel):

Cu ajutorul raspunsului tau, m-am hotarat ce rasa de caine sa imi iau. Imi voi lua un Ciobanesc German. Cu un caine din aceasta rasa atunci cand ma voi plimba cu el prin parc nu voi avea probleme cu politia. Multumesc!

| floryynnel a răspuns (pentru floryynnel):

Orice rasa care iti place, si stii ca poti sa ii faci fata este bine venita, si eu am tot 14 ani, si ma gandesc ce caine sa iau dintre caucazian/rott/cioabinesc german. Documenteazata la fiecare rasa, si tragi concluziile, succes!

| lacrimanegru a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti cauti alta rasa astea sunt periculoase. ia-ti un lup.