| Dumbi a întrebat:

As vrea sa incep sa desenez in creion(o fac si acum, dar vreau sa trec la nivelul urmator). Stiti idei ce pot sa fac? Ceva simplu, dar nici foarte usor, mediu sa fie nivelul. Am ochiul format, adica vad niste detalii importante. Vreau sa le arat parintilor cu acel desen, ca merit sa bage bani in talentul meu…
Fiecare persoana pe care o cunosc imi spun ca am talent, adica in principiu colegii si profesorii sunt cei care spun asta, si mai ales profa de desen. happy Sunt singurul din clasa, caruia profa nu ii spune sa faca desenul in tempera(acuarele)…

4 răspunsuri:
| Diance a răspuns:

Încearcă să desenezi un ochi cât de cât realistic. Am fost ca tine, şi sincer e simplu atunci când ai talent pentru aşa ceva.

Sau fete. Poţi desena fete.

| Dumbi explică (pentru Diance):

Si eu, m-am gandit sa desenez un ochi sau piese de puzzle cu numerele datii mele de nastere.happy Si sper sa imi iasa. Mersi, oricum!

| Lucian_Prepeliță_2000 a răspuns:

Un peisaj din natura aproape la fel de realistic big grin Funda?