| Petrescu_Florian_1997 a întrebat:

Salut,astazi ma jucam cu cei 2 caini si din greseala l-am calcat pe cel mai mic (2 luni si cateva zile) pe labuta, sau putin mai sus. A inceut sa tipe cam 1 minut si dupa l-am pus in pat si s-a linistit, mi-e frica sa nu il aibe rupt, a stat ce a mai stat, l-am dat jos din pat si a inceput sa mearga schiop, dupa a mai stat putin si dupa i-am aratat un biscuite, a venit la mine putin mai incet, dar normal si l-a mancat. Acuma cand merge nu schiopateaza dar nu poate sa alerge, totul s-a intamplat acum 15 minute, dar nu mai tipa, merge, dar nu prea fuge, sa il aibe rupt?, nu e umflat sau stramb, cand il atingeam isi dadea labuta inapoi, nu vreau sa-l duc la veterinar din cauza $$$, nu prea imi permit, apropo, e ciobanesc german.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Totusi ar trebui sa il vadă un medic, dar din moment ce catelusul merge, e clar ca nu are lăbuța ruptă, este doar traumatizat de la lovitură, unde l ai calcat tu, vezi ca e mic catelusul, fii atent nu te juca dur cu el, nu il m ai călca ca e incă pui, nu are oasele formate, si e păcat sa il operezi de la vârsta asta, poate vrei sa l vinzi, sau sa l dai cadou, si cine il i a schiop? Sunt masculi catelusii? sau ai si baietel si fetită? Cum îi cheamă? mersi.

| AKARA0 a răspuns:

Stai calm.
Leaga-i labuta cu un tifon nu prea strans si totul va trece de la sine.
Asa a patit si al meu.

| CryBaby a răspuns:

Eu am un peruș care a avut (încă o mai are)aripioara rupă și am fost cu el la veterinar dar nu a costat nimic. Totuși, nu-i forța lăbuța, mai ales că e pui se va reface mai repede lăbuța. Măcar întreabă la veterinar dacă consultul este gratuit.