| FolkVld a întrebat:

Salut chitaristilor! (asta daca sunteti pe aici)

Am nevoie de un sfat. Vreau sa imi achizitionez o chitara electrica. Si m-am gandit la ibanez grgr121ex. Ce credeti e buna de ceva? Merita investitia? Am nevoie de ceva detalii.
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| thedistroyer a răspuns:

Buna. Eu nu prea cant la chitara elecrtica desi am 2..cant mai mult pe acustice. Acum revenind la intrebarea ta eu as zice ca merita investitia, deorece este o chitara buna, si firma ibanez nu m-a dezamagit(am coua chitari de la ei, una acustica si una electro-acustica). Deci merita.

| FolkVld explică (pentru thedistroyer):

Si eu cant pe electro-acustica de vreo 3 ani. Si am tot o chitara ibanez, aeg8e si acum ma gandeam sa trec pe electrica.

| thedistroyer a răspuns (pentru FolkVld):

Da pai poti trece..chitara e buna dar nu e acelasi lucru..eu fac imi mult armonie.dar am pedala cu efecte si mai cant ocazional pe electrica

| FolkVld explică (pentru thedistroyer):

Nu am pedala cu efecte, o sa incerc sa ii pun o pedala de wah, sa vad daca functioneaza smug

5 răspunsuri:
| Jane_6633 a răspuns:

Eu zic ca merita, chitara e bine structurata și din câte am citit cu 3 ani de electro-acustice eu zic ca ai deja experiența necesara. De obicei Ibanez scoate chitari/chitare (nu știu cum se zice corectlaughing ) destul de bune.
Bafta în continuare!