| MihaiAndronescu123 a întrebat:

De cand eram mic mi-am dorit un caine, dar mama zice ca nu suporta mirosul, parul + ca a fost muscata de multe ori... tata ar fi de acord dar nu stiu cum sa o conving pe mama, idei?

6 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Buna mateyi.
Prin aceasta situatie am trecut si eu, doar ca cu o pisica. Si ele lasa par, si ele fac,, treaba mica '' si,, treaba mare''.
Daca vreei un caine, poti lua un maidanez, de la adaposturi, su chiar de pe strada. Ma rog, in cazul in care nu vrei un caine de rasa, foarte scump.
Pentru a-ti lu un caine, arata-i mamei tale ca il meriti. Invata mai bine, fa curat in casa, dar in special il camera ta si a parintilor tai, cand te speli, nu fa multa mizerie, ajut-o sa faca mancare, poarta-te respectuos cu ea, du gunoiul. In cateva cuvinte, poarta-te politicos cu ea.

Sau ia direct, fara sa o mai intrebi, un caine de pe strada. Glumesc.

Sper ca te-am ajutat!

| viotedy a răspuns:

Spune-i ca atunci cand este hranit corespunzator nu miroase si alege o rasa cu par scurt.

| cateluuus a răspuns:

Ii spui ca vei fi mai responsabil si ii promiti ca tu vei face toate lucruru pentru el.

| Miire a răspuns:

La mine a fost invers laughing. Mama voia, dar tata nu puppy dog eyes. Pai cum sa o convingi. Stii tu chestiile alea cu fatuca de catelus plouat laughing. Fii si tu mai trist, o sa vada ca suferi. Incepe sa faci tu curat in casa, cand vin de la munca, pregateste`le ceva de mancare, o cafea... Dar cel mai mult conteaza NOTELE de la scoala. Incearca sa ai cat mai multe rezultate bune. Arata`le ca tu chiar iti doresti un catel happy. Daca faci aste, pana la Craciun sau chiar mai devreme o sa ai o duceataa de caine love struck.

| Astamica123 a răspuns:

Buna, in primul rind arata-le ca esti responsabila, scoate guniul in fiecare zi, fa curat in casa, etc. iar dupa accea arata-le ce ai facut, si ca asa ai sa faci si cind ve-i avea un catelus. Sauu Pentru inceput, ii rogi asa de insistent de o sa se sensibilizeze, apoi daca voi credeti ca ia-ti mai imbunat putin fa asa:fa un culcus pentru. caine respectiv pisica, apoi arata-le parintilor.Si le spui"va rog''. Si mai adaugi ca bonus ochi de catelus. Funda?!?!

| Iulii111 a răspuns:

Pai ar trebui mai intai sa ii arati cat iubesti cainii.Apoi spune-i ca prietenul/a tau/ta cel/cea mai bun sia cumparat caine. apoi adu pe holul apartamentului un caine mic de pe strada(si apoi daca merge iti ei de care vrei u) apoi mamei tale i se va face mila de el.LoL. apoi intr-o noapte ia mancare si dai si incearca un pic din "neatentie;' sa o trezesti cand ii dai mancare. apoi ii vei pune o lesa cu numele tau pe ea si pe un caiet la indemana mamei tale ii scrii numele. Apoi pune-i o pamblica rosie si un plic la gat in care scrie BFF cu drag (cum te cheama) si gata! la mine a mers