| Kataklysm a întrebat:

Am o problema ( big grin din nou laughing )
Deci am intrebat mai demult cum sa fac sa fie de acord mama sa-mi iau un catel.
Mi-ati raspuns si a fost de acord(mersi ).
Tata si mama erau divortati, si de aia a fost mama de acord.
Acum a venit tata acasa.
Si mama ar fi fost de acord sa-mi iau unu, dar tata nu e de acord sa-mi mai iau un caie,(am o catea).
Si daca tata nu e de acord atunci nici mama nu e.
Deci cum sa fac sa-l conving pe tata sa-mi mai ia un caine, daca am deja unul? big grin.
Multumesc de toate raspunsurile si nu uitati de funa+ vot!

2 răspunsuri:
| XKidutzaa a răspuns:

Pey spune-i ca iti doresti foarte mult inca un catel.si ca mama tah este de acord.incearca sa te dai pe langa el, sa mai faci si uh chestii prin casa, etc... sper ca te-am ajutat... FUNDA?

| trifescugabriela a răspuns:

E cam greu pentru ca ei isi spun in gand " Are deja unul, de ce sa ii mai i-au unul" si atunci automat nu vor fi de acord cu al doilea catelus! Incearca sa le explici de ce ai nevoie de inca unul si daca vor intelege situatia atunci iti vor mai lua unul iar daca nu atunci nu! Incearca sa fii cat mai responsabil cu catelul pe care il ai acum ca asa vor vedea ca ai grija de el! Desi vor crede ca nu vei putea sa ai grija de 2 catei! Oricum nu ti se intampla nimic daca ai doar un singur catel si nu doi!