| anonim_4396 a întrebat:

am gasit de dimineata un caine mic in fata porti. i-am dat de mancare iar cand am vrut sa-l piepatan am observat ca sub labuta din fata din partea stanga avea o rana, ce-i drept micuta, dar plina de viermi si aia au sapat niste canale de marimea lor in rana. I-am dat cu spirt si betadina si am scos cu un betigash steril cativa viermi, iar ceilalti au ramas inauntru. Stiti ce sa ii faC? ce tratament sa cumpar?

Răspuns Câştigător
| andreeavesman a răspuns:

felicitari pentru ce ai facut pentru catelus! nu stiu daca scriu corect dar exista albastru de metil.este foarte bun.sunt curioasa sa vad cum se va simti catelul.la catelusa mea a functionat.o perioada va avea blanita patata dar nu cred ca asta e mai important acum.mult noroc!

| Artemis16 a răspuns (pentru andreeavesman):

I-a trecut cu spirtul si betadina, dar merci oricum pentru sfat, macar tu nu te-ai blocat la "du-l la veterinar". ai funda:*

11 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

CLAR SI LIMPEDE! contacteaza de urgenta un veterinar, el e in masura sa te informeze ce sa faci in legatura cu micutul.

| ady123 a răspuns:

Frumos dim partea ta sa ingrijesti cainele dar cum zice si Emily, du-te la veterinar ca e mult mai simplu decat sa te complici tu

| davidtm a răspuns:

Lol,iti dai seama cat de grav este, du-te la veterinar daca ai bani.iar daca nu vrei sa-l duci la veterinar,, moare.

| Andrey3oo7 a răspuns:

Te felicit pentru ce faci pentru catelus dar totusi..viermi in labuta?! du-te la veterinat fiindca daca te complici poate ii faci rau sad

| cristina10cris a răspuns:

Du-l la medic el stie ce sa ii faca poate e infectata decat sa se chinuie bietul catelus mai bine sa se trateze sa nu fie mai grav.Bafta!

| Adriankuala a răspuns:

Dul la un veterinar spune-i ca l-ai gasit pe strada ca s-ar putea sa nu fie aia singura lui boala

| TravisForest a răspuns:

Buna! Trebuie sa il duci la veterinar pentru ca rana este foarte infectata si catelul risca sa moara, asa ca mai bine ai merge cu el la veterinar.

O zi buna!

| Artemis16 a răspuns:

Toti viermii au murit din cauza solutiilor si au cazut. acum i s-a vindecat de tot rana, nici nu se mai vede... nu a fost nevoie de veterinarwinking

| Emily04 a răspuns:

Eu zic sa il duci la veterinar :s- e mult mai simplu decat sa te complici tu

| BulaNNNz0R a răspuns:

Du-te rapid la veterinar daca vrei sa ii mai dai o sansa lui cutu