| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Salut, pana acum am avut 3 caini, ciobanesc german, lup si husky (toti caini mari), dar acum mama nu mai ma lasa cu caini mari, spuneti-mi niste rase de caini, mai mici (nu foarte mici, asa gen chow-chow)

Răspuns Câştigător
| Sophie90 a răspuns:

Uite aici daca vrei cini precum chow-chow care e din grua a 5 a gasesti aici http://ro.wikipedia.org/......i_pe_grupe
Totusi nu sunt prea multi
Spitz
Akita Inu
Chow chow
Malamut de Alaska
Husky
Samoied

13 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Buna Degetel.Eu am un Ciobanesc German corcit cu Pittbul, Chihuahua de talie medie si un Doberrman original.Ti-as sugera: pechinezii,chihuahua,bichon, soricar, sau acceseaza un site cu rase de catei de talie mica sau mdie

| danielcretu1980 a răspuns:

Eu am pug (rasa mica) si cocker englez (rasa medie).
ambele merg tinute in casa. depinde ce temperament doresti.
http://www.facebook.com/......media/set/

| AleD a răspuns:

Intradevar nu sunt foarte multe rase care sa nu fie nici mici nici prea mari,dar iata aici cateva care mi se par ca se incadreazahee hee:coocker spaniel american,coocker spaniel englezesc,chow-chow vb tahappy,samoyede,cavalier king charles spaniel:d,beagle, caniche(exista pe vreo 3,, marimi,,laughing:pitic,de talie medie,mare; cu diferite tipuri de blana(creata sau carliontata de ex) si pe diferite culori:alb,negru,etc),bulldog francez,pinscher pitic(nu mi se pare prea pitic,dar vezi si tuhee hee:d),pug carlino mops,bulldog englez, shar pei, fox terrier.cam astia sunt acum depinde si ce rasa iti place mai mult tie si mamei tale. oricum ar fi bine sa te informezi despre fiecare inainte sa til cumperi.de ex:unii bulldogii mai sforaie in timpul somnului cateodata(stiu din proprie experienta,are o prietena si am dormit la ea:d),iar bulldogul francez nu poate innota din cauza structurii corplui,dar totusi unii potlaughing.eu tias recomanda beagle,e super dulcic, prietenos si jucaus, dar cam lasa parstraight face.are un coleg care sta si la bloc deci e bun si pentru interior.vezi ce rasa va place si care vi se potrivestewinking. spper ca te-am ajutat cu rasp meu de o gramada de randurilaughing:*

| Picssy a răspuns:

Caniche,shar pei,chow chow,mops,chiuaua,cocker spaniel,shih tzu,bichon maltese,bichon frise,bichon bolognese,bichon havanese,pechinese,pomenarian(desi e cam mic),affenpinscher,airedale terrier,american foxhound,australian terrier,lhasa apso,tibetan spaniel,tibetan terrier,yorkshire terrier,begale,basset hound,bouvier des flandres,bull terrier,bulldog,field spaniel,fox terrier,mastiff,papillon,westie, sper ca te'am ajutat, bafta!

| DyannaDya a răspuns:

Buna!
Uite aici niste rase:
1)Pechinez
2)Bichon
3)Beagle; x
4)Cocker
5)Si Tzu
6)Teckel
7)Westie
8)Yorkshire Terrier
9)Pomeranian
10)Spaniel tibetan

| RaZ4Ing a răspuns:

Bichon cocker caniche chow-chow[cum spuneai tu.]. Eu am un caniche negru e foarte jucaus are 11 ani e batran da e sprinten si plin de enrgie. s`ar juca toata ziua... nu se imbolnavesc repede sunt ascultatori si foarte afectuosi isi arata toata dragostea. e foarte bun pentru un om care iubeste animalele. Bafta big grin sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca tie iti plac cainii puternici dupa ce preferinte ai.
Iti sugerez un bull terrier big grin

| theAlex a răspuns:

Bisonwinking Am si eu unul... Ar fii o alegere buna big grin Funda?

| bogo93 a răspuns:

Http://www.caini-de-vanzare.ro/ sper sa-ti fie de folos

| ClaudiaDia a răspuns:

Buna eu nu ma prea pricep la caini mici avand un Ciobanesc de Bucovina. dar am vazut ca anumite persoane au bichoni de ex vecina mea are un bichon amestecat cu pudellaughing e super dragut si nu ti-as recomanda soricari deoarece sunt agresivi...

| Swittypink a răspuns:

Bichon...este o rasa foarte draguta, si cred ca tu ii ti in casa ca altfel bichonul nu rezista afara si nu creste mai mare de 45 cm inaltime... sper ca ti-am fost de ajutor

| Diana_2379 a răspuns:

Soricar,pudal,canis

| sarmisegetuza a răspuns:

Mai ai vre unul?