| AGuyOnTheInternet a întrebat:

Recent am adoptat un puiut de akita inu.Catelusul are 2 luni si este vaccinat si deparazitat conform varstei.Prin luna august va trebui sa plec vreo 10 zile si merg la un hotel unde animalele de companie sunt acceptate.Catelusul se poate imbolnavi daca nu a facut toate vaccinurile?

Răspuns Câştigător
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Cainele pana nu face 3 luni n-are voie sa iasa din casa, pana la 3 luni trebuie sa aiba toate vaccinurile ca sa poata iesii din casa, altfel risti sa contacteze parvoviroza si e mult mai sensibil.

2 răspunsuri:
| mihaibratu2000 a răspuns:

Sunt sanse sa imbolnaveasca, dar daca ai grija langa ce animale il lasi sau pe unde il lasi sa se plimbe.Ai grija, eu unul nu as risca, vorbeste cu un veterinar.

| Lahfu33 a răspuns:

In 10 zile nu cred ca i se poate intampla nimic rau. Mai bine intreaba veterinarul.