| Cossy11 a întrebat:

Salut, stiti de unde pot cumpara(nu adopta) un Golden Retriever fara pedigree la un pret rezonabil?

5 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

In ce oras te afli? Poti incerca la canise sau uitate prin ziar sunt persoane care iti aduc la comanda cu livrarea la domiciliu.

| pintexim a răspuns:

In ce orasi te afli?

| MrAngelus a răspuns:

Golden Retriever de vanzare. Caini de vanatoare la baza insa care se utilizeaza cel mai adesea ca exemplare de familie, adevarati membri de familie am spune noi datorita temperamentului echilibrat si al atasamentului manifestat pentru copii.

ultimele cautari: Golden Retriever de vanzare, rasa Golden Retriever de vanzare, caini, vand Golden Retriever

Durata de viaţă: 10-13 ani;
Grupa: Caini din grupa Sport;
Culoare: variază de la un crem deschis la gălbui şi auriu;
Lungimea firului de păr: caini cu parul lung;
Talia: medie spre mare;
Năpârlire: moderată spre greoaie;

Înălţime: 50 –60 cm la mascul, 55- 56 cm la femelă;
Greutate: 30 –35 kg la mascul, 23 – 29 kg la femelă;
Mediul de trai: Aceşti caini se adaptează oricărei sitaţii de trai atâta timp cât membrii familiei se asigură că le oferă timpul necesar pentru mişcare şi exerciţii. Cel mai bun mediu de trai pentru acesti caini din rasa Golden Retriever este o casă cu curte îngrădită de dimensiuni medii unde să alerge liberi.

Sursa: http://www.caini-de-vanzare.ro/rasa/Golden-Retriever-140.html

De vanzare: http://www.animalutul.ro/anunturi/caini/golden-retriever/; http://www.eanimale.ro/anunturi/caini/vanzari/golden-retriever/

| Andr3 a răspuns:

Http://www.adoptiicaini.ro/ incearca aici, poate te va ajuta

| Cossy11 explică:

Sunt din Brasov