| andreea171998 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Am un papagal si de la un timp isi tine piciorul stang intr-o parte.Arata de parca ar fi intors. O fi rupt? Totusi nu cred pentru ca nu tipa, nu face nimic. Sfaturi, va rog.

Răspuns Câştigător
| DianaTia a răspuns:

Buna Andreea! Si eu am papagal! Si al meu mai sta cu piciorusele "nu stiu cum" si nu din cauza ca ar fi rupte! Ci pur si simplu pentru ca si lor le mai amortesc! Eu spun sa nu te ingrijorezi.Eu ii dau papagalului meu, diferite vitamine.Acum spre exemplu ii dau pentru pene. Sper ca ti-am fost de folos! kiss

3 răspunsuri:
| oompaloompa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il duci la un doctor veterinar el ar sti ce sa faca

| xJoyce a răspuns:

Salut. Mie un papagal mi-a murit fara sa stiu de ce. Dar imi asum vina ca NU l-am supravegheat. Animalele sunt ca copilasi tai. Trebuie supravegheati!(PS Mi-a ramas unul ca am doi) Deci, daca nu vrei papagalul tau sa infrunte condamnarea la moarte, mai bine ili supraveghezi.

| Balalelo a răspuns:

Am si eu un papagal.In primul rand, papagalul daca are piciorul rupt nu cred ca ar incepe sa "urle". Daca poate sa mearga pe el, ca si cum nu ar fi patit nimic, nu cred ca ai motive de ingrijorare.Dar daca nu poate sa mearga pe el poti chema veterinarul sa vada.Sau un specialist.Si chiar daca poate, si atunci poti avea un control.
Sper ca te-am ajutat.