| bianca_7396 a întrebat:

am o intrebare pentru cei ce joaca sims. daca cineva a locuit intr-o casa si acum i-am mutat in alta, mai raman lucrurile in casa daca nu lea vandut inainte sa plece? as vrea sa duc o familie la o casa in care a locuit cineva si nu stiu daca casa costa asa de mult sau costa asa pentru ca are si lucrurile inauntru.va rog mult, raspunsuri rapide! FUNDOAIE!

Răspuns Câştigător
| Stelutasweet a răspuns:

Singura modalitate e sa omori toata familia aia ce locuieste in casa apoi casa ramane goala (dar lucrurile raman) si apoi muti o alta fam. in casa aia. Deci daca dai fam. aia ce locuieste in casa afara toate lucrurile vor disparea iar bani vor veni la fam. pe care ai dat-o afara si casa va fi goala(fara lucruri) cand vei muta o alta fam in casa.

2 răspunsuri:
| bianca_7396 explică:

Nu le-am pus in inventar, inseamna ca inca le mai am in casa aia?

| MaraLove a răspuns:

Cred ca doar daca le pui in inventar(adica cand dai unde ccumper mobila etc.scrie inventar.Pui lucrurile din casa ta acolo si cand te muti in alta dai la inventar si le folosesti.) Sper ca ti-am fost de ajutor.