| lion4ever a întrebat:

am si eu o boasca testoasa si pana maine n-am de unde sai cumpar mancare
stie cineva daca mai manaca si alt cv in afara de mancarea speciala de broaste testoase din magazine?

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Http://www.animalutze.com/articole/hrana-testoasa-apa.php

Am avut si eu broasca atunci cand eram mic si nu-i dadeam niciodata mancare speciala. Ii dadeam verdeata.

4 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Stiu eu big grin! Poti sa imi mai dai orice fel de fructe si legume in special salata si mere! Numai sa le toci marunt!
Daca e puiut chiar e recomandat sa ii dai mai multe vegetale dacat carne.

| 0rlando a răspuns:

Fructe, salată, cam orice e comestibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele mai mananca bucatele de carnita cruda(de vita)
In locul tau nu m-as complica pana maine nu e mult...iar o broasca testoasa rezista mult timl fara mancare(mai ales pe vremea asta mohorata)
Nu-ti spun asta pentru ca asa am citit, ci pentru ca am broaste testoase iar mancarea se termina mereu cand ti-e lumea mai draga.
Stai linistit, va rezista pana maine.

| catalingrad2012 a răspuns:

Te ajut eu, eu stii cum procedez : CUmpar cateva felii de salam sau parizel si ii dai sa manance. Doamna de la magazinul de animale a spus ca sa-i dau carne de vita, inima de vita si tot felul de mancaruri pretentioase (scumpe) n-are rost. Pe broasca n-o poti fraierii! Nu mananca viermi si mancare dinaia. Cumparai salam sau parizel ascumta-ma eu asa fac. Si o mananca de sare dupa ia. O inghite din prima (Oricum daca broasca-i mica da-i bucatele mici a mea e super uriasa si i dau direct felia de salam)