| Ababei_Razvan_1994 a întrebat:

Am un Ciobanesc German si nu stiu cum sa il dresez.Nu l-as da la dresaj ca ma costa mult.As vrea sa imi dati voi sfaturi de dresaz.Dau funda la cel mai bun raspuns!
PS:Nu e in casa e in curte,tatal lui era ofiter de politie! Cainele meu e foarte jucaus, sare in jur de 2m si are in jur de 122kg! A rupt si tarcul pe care l-am facut! Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| FrozenFire a răspuns:

Ciobănescul German e un câine foarte inteligent. Sincer, ţi-aş recomanda să îl duci la dresaj. Exisă dresori canini care nu iau foarte mult şi te ajută la educarea câinelui. Chiar ar fi indicat, mai ales pentru un Ciobănesc German.
Dacă CHIAR nu ai această posibilitate, poţi căuta videourile lui Cesar Millan pe YouTube. E cel mai renumit dresor de câini şi sfaturile lui îţi vor fi de mare folos.

| Ababei_Razvan_1994 explică (pentru FrozenFire):

Mersi foarte mult! Si ai dreptate ar trebui sa il duc la dresaj ca e mai bine!

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cel mai bine este sa iti descarci video-uri de specialitate de pe youtube.Cu o tableta sau un smarpnhone le pui in practica intr-un parc.

| depye a răspuns:

Are in jur de 122 de kg greutate un ciobanesc german? cred ca ai nevoie de un control

| Ababei_Razvan_1994 explică (pentru depye):

Daca ai stii ca doboara un om de 100kg! Tatal meu are un prieten ce lucreaza la un restaurant si ne da resturile de la nunti, ii dam buline, apa!

| depye a răspuns (pentru Ababei_Razvan_1994):

Poti sa ii dai sa manance si cate un porc pe zi! te faci de ras cand spui ca ai ciobanesc german de 122 de kg! poate ai vrut sa spui 80 de kg si asa intr-o stare avansata de obezitate!