| BonnieSweet a întrebat:

Am un Ciobanesc German in varsta de 8 luni. Este cuminte si foarte jucaus, nu latra la persoanele care vin in vizita, latra doar la cainele care il am in curte si roade tot ce prinde, mentionez ca nu l-am dus la dresaj. Fratele sau de aceeasi varsta e foarte agresiv doar ca nu traiesc in aceeasi localitate, Targu Mures – Bucuresti. Ce asi pune face pentru a-l face mai agresiv? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| c0drutz12 a răspuns:

Sa ii cumperi un os sau sa-i faci o jucarie, sa petreci mult timp langa el si sa-l impingi ca el sa se enerveze, sa te muste. Am un caine asemanator cu labradorul, din decembrie 2009, si asa l-am invata, mi-a ros 4 perechi de adidasi, slapi etc.Acum mereu latra si musca pe hoti sau pe cei care intra pur si simplu in curte.Cand era mic era foarte jucaus dar nu agresiv. Multa bafta

1 răspuns:
| Danila_Razvan_1972 a răspuns:

Schimbati locatiile intre ele la fiecare 3 luni