| Sovieticul a întrebat:

Am un motan de aprox. 1 an, astazi dimineata a sarit pe geam de la etajul 3, l-am luat inapoi in casa de jos, acesta este destul de letargic desi se poate misca fara probleme. Nu mananca si nici nu bea apa de dimineata. A vomitat cate putin de 2 ori. Cand l-am gasit avea o pata verde pe burtica, dar fara zgarieturi, doar julit putin in barbie. Isi va reveni?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poate o vizita la un medic veterinar, pentru o consultatie, nu ar strica pentru linstea ta.Lasa-l sa se odihneasca, sa se linisteasca, intr-un loc retras, ca si asa a tras o sperietura mare.Si mie mi-a cazut pisica de la etajul doi, copiilor, de la etajul patru.Nu au avut nici una nimic(doar un dinte rupt). Daca dispui de bani, niste ecografii, nu ar strica, sa stai linistit. Daca nici maine nu mananca, trebuie sa mergi la medic cu el!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

A ramas cu un mic sechel, saracu`.In mod normal nu ar trebui sa aiba nimic grav.

Dar cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar pentru ca pot aparea leziuni interne, hemoragie si moarte.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Du-l la medicul veterinar sa nu aiba ceva prin inauntru

| Sovieticul explică:

RE : Va multumesc pentru raspunsuri!