| swordfish a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un perus si as vrea sa stiu daca este greu de crescut, adica este greu sa ai grija de el? Ma costa mult pe luna cu mancarea?
Sunt la facultate si nu am ce face cand vin acasa si m-am gandit ca ar f frumos sa am ceva ce face laughing
O sa ii pun numele GIGI laughing)))

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Mananca mei in special, poti sa ii pui si fructe, legume dar nu citrice( lamaie, portocale, mandarine). O punga costa 15-20 de lei de mei. Trebuie sa ii pui nisip sau talaj pe fundul custii si cam atat. Nu e greu de crescut, numai ca face galagie uneori cand se plictiseste, asa ca sa ii cumperi jucarii si daca vrei sa il inveti sa se obisnuiasca cu tine sa il cumperi de mic si sa fie mascul. Vezi ca bea si apa sa nu uiti. Si costa in jur de 20-50 de lei depinde de magazin.

| swordfish explică (pentru AtateaConditii):

20-50 lei un perus?

| AtateaConditii a răspuns (pentru swordfish):

Da, e cam scump, poti sa te duci la piata e mai ieftin.

| Gabi19971983 a răspuns:

Buna.
Am avut 3 perusi.
Nu e deloc greu sa ingrijesti aceste pasari.
Plus ca nici nu-ti fac mizerie.O punga de mancare costa vreo 10 lei, mie imi ajungea punga aceea pentru toti treo cam vreo luna, poate si mai mult, depinde.
Poti sa le mai cumperi tu daca vrei niste chestii cu vitamine in care isi si ascutesc ciocul, aceea costand 5 lei, care iti ajunge pe 1 an.
Succes! Daca mai ai nevoie de informatii, spune-mi.
Funda?

| AnGamerHelper a răspuns:

Nu este greu sa cresti un perus dar trebuie sa ii dai atentie. Daca nu ii dai moare (chiar daca il hranesti). Am si eu perus pe nume,, Coco`` l-am dresat sa faca niste trucuri, depinde atentia nu consta numai in a il a dresa dar uneori macar 2-3 minute sa stai sa vorbesti cu el chiar daca nu intelege. Hrana nu costa prea mult cam vreo 5-25 de lei, depinde de ce ii ei de hrana. FUNDA?