| ჯpLaNe a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa aiba un amstaff de 4 luni? Dar unul de 3 luni? si ce lungime?

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu poti sa spui nimic cu exactitate, fiecare pui este diferit chiar daca sunt frati de cuib, depinde de genetica, pe cine a mostenit si sex(masculii mai inalti decat femelele).
In standard inaltimea maxima este de 48 cm(se accepta si 50 cm). Daca nu are pedigree sau nu se trage din parinti cu pedigree nu vei stii ce inaltime va avea fiindca nu stii daca e pur, e un metis si nu ai garantia de nimic.

p.s. fa-ti cont pe www.amstaffromania.ro si deschide un topic sa ne prezinti puiul; eu am o femela de aproape 6 luni cu pedigree si are undeva la 30-35 cm(maxim la femele este 46 cm)

Sa-ti traiasca!

| ჯpLaNe explică (pentru RedNose):

Http://amstaffromania.ro/Thread-Athos
I-am facut o prezentare astept pareri :)

| RedNose a răspuns (pentru ჯpLaNe):

Foarte dragut, sa-ti traiasca! Asta e topicul nebunei mele:)) http://amstaffromania.ro/showthread.php?tid=404
Cu privire la ped,pot spune ca e foarte important,eu initial am zis sa-mi cumpar un caine fara ped,de ce sa dau atatia bani pe unul cand pot sa imi iau mai ieftin si cu banii ramasi sa bag in vitamine, hrana si altele. Dupa mai multa documentare mi-am dat seama cat de important este ped-ul mai ales ca rasa asta e si usor de confundat cu un pitt. Ai incredere in ce spune Per., Miss..., si Nic... fiindca ei stiu ce vorbesc! (primii doi au canisa, iar cel din urma este crescator de pitt)