cum imi dresez cainele sa faca pipi afara? help urgent!

Răspuns Câştigător
| Flavy7223 a răspuns:

Eu iti scriu ce am facut si eu cu cateua mea ca sa o dresez sa nu faca in casa.Ii pui cate un prosop rau la fiecare prag al casei si mereu cand isi face nevoile unde nu trebuie ii spui nu ii voie! catel rau! nu i voie! chestii de astea si o duci il duci imediat la prosopul respectiv.Incearca asta si sunt sigura ca nu va da gres. A si cand o certi ca si a facut nevoile sa nu fii prea dur si dupa ce o certi nu ii mai spune nimic timp de 2 3 min.

2 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Cel mai bine este sa te trezeste devreme, inainte ca el sa apuce sa isi faca nevoile. Stai cu el afara pana si le face. Repeta asta cateva zile la rand si o sa vezi rezultatele

| dony89 a răspuns:

Raspunsul cel mai bun il vei gasi la un specialist: www.catedresajcanin.ro contacteaza-l