| ovidiu13b a întrebat:

-De cateva zile imi doresc un Pitbull. Mama mea a fost de acord, dar problema este ca nu ma pot hotari. Am citit pe cateva articole despre pitbulli, si nu am inteles o chestie. Am inteles ca `pitbull` nu este neaparat o rasa, ci un fel de tip de caini. am inteles ca sunt :
-Staffordshire Bull Terrier
-american pitbull terrier
-American Staffordshire Terrier

Cat m-as fi uitat la ei. nu pot sa-i diferentiez. Ma poate hotari cineva cu argumente pro si contra? big grin si as dori si pretul fiecaruia in parte. Multumesc!

5 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Deci pitbull american terrier este un caine foarte jucaus si foarte ascultator dar si foarte periculos daca nu a fost socializat de mic cu alte animale, pitbulii au o forta incredibila o muscatura de a lor ar putea rupe osul victimei.Un pitbull cand musca ramane cu botul inclestat ca o menghina si nu mai da drumu muscaturii.Stiu astea find ca am 2
pitbuli americani terrieri.Asa este si la ambele rase de staff cat cat american staffdorshire terrier arata mai diferit fata de staff bull terrier.Ti-as scrie si despre ei dar poti citi mai multe depe net sau poti intreba un crescator care se ocupa cu rasele astea.Nu prea le stiu eu cunosc bine pitbuli cum am zis am 2 pitbuli americani terrieri daca mai vrei sa ma intrebi ceva despre el te ajut cu placere.

| westie21 a răspuns:

Daca il poti stapani ia-ti oricare dintre cei de mai sus.

| ovidiu13b explică:

Pretul... lor? happy

| PiTbuLuL a răspuns (pentru ovidiu13b):

Scuze am uitat de asta.Pretul va depinde de parinti care eu avut daca o avut parinti masivi si puternici va trebui sa scoti mai mult din buzunar sau daca a avut parinti slabi si nu mai masivi pretul nu va fi mare.

| gabriella2love a răspuns:

Mai bine iti iei un american pitbull terrier...e foarte tare..si foare frumos...