| GoAnywhere a întrebat:

deci am o problema cu cainele meu si ma scoate din pepeni ca sa zic asa.
Imi iubesc cainele si vreau sa-l scot peste tot in oras, dar am urmatoarele probleme legate de el:
-Nu merge la pas.
-Ii este frica uneori de masini.
-Nu vrea sa mearga pe unde vreau eu.
Deci la a 3-a chestie vreau sa mentionez ca il scot pe undeva iar apoi mergem putin mai in fata cu cativa metri de bloc si asta dureaza cam 5 minute pana ajungem la "destinatie", iar apoi ma ia in fuga spre casa si pe langa bloc.
As vrea sa mearga la pas prin oras ca toti cainii vreau SOLUTII!
De mentionat sunt doua sau trei lucruri despre asa zisul caine.
E fetita si are 2 ani,cand vin de la scoala smr eu de nu pana nu o mangai incepe sa ma latre si da din coada zici ca e elicopter e super iubitoare.
E pechinez insa este foarte desteapta,din punctul meu de vedere,de ce?
Pai cand ii zic "Bella, mergem afara?" Da din cap la 90 de grade,in ambele parti e foarte funny laughing, a si da o cheama Bella nu ca v-ar interesa.
Cand aude frigiderul indiferent ca e 12- 2 noaptea, ea vine la el laughing si oricum face multe chestii pe care alti caini nu le-ar face.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca-l iubesti accepta-l asa cum este. Este prea batran ca sa-l mai dresezi. Asta este!

| GoAnywhere explică (pentru Salontanul):

Nu pot sa-l accept asa dintr-un motiv si acela este ca toti cainii vor sa iasa la plimbare mai putin al meu.Adica vrea si e foarte fericit inainte sa iasa iar dupa devine un adevarat chin pentru mine.
Nu pot sa-l duc mai infata de cat merge de obicei pur si simplu nu vrea sa pune un unghii si ma ia spre casa.
Eu n-am vazut asa caini, altii vor sa-i ti ore iar al meu e multumit un sfert de ora si merg tot orasul. Da-o dracu de treaba.

| WaterDrop a răspuns:

Esti intr-un pepene? :O Cum ai intrat acolo? Daca musti din marginile lui nu poti sa iesi? Este galben sau rosu?

| GoAnywhere explică (pentru WaterDrop):

Hmm,multe intrebari.
Este pepene rosu, foarte bun dupa parerea mea.
Cum am intrat acolo? Nici eu nu stiu, inca imi caut raspunsul.