| GoGo23g a întrebat:

Deci sa incep.
Cautam pe internet ceva si am gasit un fel de ""Vraja"""
Nu cred in superstitii. Vraji etc.
Este un fel de ""Vraja"" sa salvezi un animal de la moarte.Bine nu am luat chiar in serios treaba. Dupa o saptamana am vazut un caine lovit batut. mi-a fost mila de elcrying si am spus ""vraja"" am stat cu el 30 de min l-am bandajat etc.si cand s-a ridicat si a plecat LOL.
Am spus asta si am tinut mana pe el :

"Spirit al Padurii, un animal moare! Ia Forta Vietii din aceasta vraja si salveaza-l!"

Daca cineva mai vede un animal suferind sa spuna aceasta ""Vraja"" si sa spuna daca a mers.Va rog sa nu aud comentarii Vulgare. nu vreau sa aud haha ce "prost" crezi in vraji daca aveti asemenea comentarii tinetile pentru voi!

7 răspunsuri:
| Bubiko a răspuns:

Foarte interesant.O sa incerc.
Ma bucur ca ai facut o fapta buna. big grin

| adina02 a răspuns:

Ooooooooo.iubesc la nebunie animalele maiales caine si cred ca nu e o coincidenta. iiiiiiiuuuuuuuuhhhhhhhhhhhuuuuu o sa incerc aceasta vraja.

| DreamAutopsy a răspuns:

A fost o pura intamplare, cainele ar fi trait fara sa zici "vraja" a trait datorita tie, pentru ca l-ai ingrijit happy Oricum ai respectul meu pentru ca iubesti animalele big grin

| SongElena a răspuns:

Super daca o sa mi se intample si mie sa vad un animal pe moate o sa incerc si eu eu una as crede ca poate ff adv

| AndreiP98 a răspuns:

Sincer cred ca a fost doar o coincidenta

| bambi12313 a răspuns:

Pentru inceput ma bucur ca ai facut o fapta buna pentru un catelus insa tu ai zis ca era un catel batut insa nu pe moarte poate fi o coincidenta eu una prefer sa cred in Dumnezeu nu in alte lucruri si vrajile si toate lucrurile acestea asemanatoare nu tin de biserica ortodoxa insa atunci cand un animal sau chiar si o persoana e pe moarte incearca din nou si vei vedea daca este sau nu adevarat

| Andra_5254 a răspuns:

Eu iubesc animalele, si cred ca am sa incerc aceasta Vraja