| Izy10eye a întrebat:

Eu de 7 ani vreau un câine(de când aveam 7 ani). Părinții nu mi-au luat deorece spun că eu aș sta prea mult timp cu el și nu aș mai învăța.La vară îmi voi lua un câine pentru că mi-au promis că primesc un câine când termin clasa a opta. Aș vrea să adopt unul dar părinții mei spun că e agresiv etc.Și dacă voi cumpăra unul de rasă cel mai mult îmi plac Labradorii și Akita Inu dar nu știu de unde să îi iau ca să fiu sigură că sunt de rasă și sănătoși pentru că nu prea am încredere în site-uri gen olx sau altele nu știu de ce.

1 răspuns:
| yustme a răspuns:

Iti recomand labrador sunt cei mai buni.si dacă vrei rasa pura trebuie sa aibă pedigree. poate găsești pe olx. Cauta și cere părerea mai multor persoane care cunosc rasele de câinii. Bafta.