| Popescu_Bertha_Andreea_1994 a întrebat:

imi Puteti spune ce rasa de caine m-i s-ar ptrivi avand in vedere urmatoarele lucruri:
1)Stau la apartament
2)In jurul blocului unde stau sant multi caini(pe care ii cunosc) deci imi trebuie un caine sociabil
3)stau numai cu un parinte si trebuie sa stea singur de la 8 pana la 12
4)Am 12 ani
5)Un caine care sa fie mic
6)Sa nu naparleasca

Eu zic sa-mi iau bichon maltez ca am gasit dar as vrea sa stiu si parerile voastre?

Răspuns Câştigător
| alex0110 a răspuns:

Acesta mai naparleste. Eu zic ca un beagle ar fi potrivit tie. E foarte sociabil, nu are cum sa naparleasca, e prietenos, frumos, ii plac foarte foarte mult copii, e mic, este temperat, asa ca nu distruge sau nu face nimic rau in casa, e foarte destept, doar ca nu ii place sa stea singur. Ai putea sa iei o pereche (daca iei doi masculi, de asemenea, nu va fi problema, nu se bat). Dar, in schimb, bishonul nu e destept deloc, nu e frumos (din punctul meu de vedere), nu ii plac neaparat copii, naparleste, dar nu stu daca ii place sau nu sa stea singur, a, si face foarte urat, uneori zici ca e nebun (am o prietena care are unul, si e foarte rau, nu ii place deloc sa stea in casa!). Mai poti lua un labrador, care e indiferent daca sta singur...si e in rest cam la fel ca beagle, dar beagle e mai frumos. Cam atat ar fi. Sper ca te-am ajutat.