| BLURRR a întrebat:

Salut tpu.La aceasta intrebare vreau sa imi raspunda doar cine este informat in domeniul "bodybuilding-ului".
M-am apucat de sala acum 7 luni pentru o schimbare.
La inceput (primele 2 luni) a pus super usor masa cam in 3 luni am pus 10 kg si da stiu ca doar la inceput pui super usor masa dar eu nu am mai pus nimic de la inceputul verii.
La inceput aveam 78 kg, si am slabit pana la 74 dupa aia iarasi am pus pana la 77 dupa aia 75-77 (tot aici ma invart).Am schimbat antrenamenutl, mananc bine, am inceput sa i-au iarasi suplimente:
http://www.naturalplus.ro/product.php?id_product=52
http://www.naturalplus.ro/product.php?id_product=89
http://www.naturalplus.ro/product.php?id_product=74
...puteti citii la "informatii nutritionale".
In legatura cu alimentatia :
-la ora 8:00 omleta din 5 albusuri si un galbenus
+un shake de banane cu albusuri sau un bol de lapte cu fulgi de ovaz + shake.
-la ora 13:00 (dupa antrenament) o portie de cartofi copti + o bucata de pui + fruct
-la ora 18:00 supa/ciorba + orez/fasole/paste + fruct
-la ora 21:00 o gustare...ce se gaseste XD
Am uitat sa mentionez ca in timpul antrenamentulu si dupa antrenament un shake proteic iar inainte de antrenament aminoacizi [Tribulus].
Antrenament :
Ziua 1: piept+gambe+abdomen
Ziua 2 :spate+trapez
Ziua 3 :pauza
Ziua 4 :picioare + umeri
Ziua 5 :Brate
Ziua 6 :pauza
Ziua 7 :pauza

Cam asta e rutina mea....va rog sa imi spuneti cam ce schimbari as putea face la alimentatie sau antrenament sau la suplimente pentru a reusi sa trec la "nivelul urmator" deoarece de 3 luni nu reusesc sa pun nimic pe mine.
Dau si funda daca e neaparat.
P.S sunt un baiat de 16 ani, 1, 86 cm, 77 kg...

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pui intrebarea la " Hobbies & Pets" si te miri de ce nu-ti raspunde nimeni?

1. tu nu consumi carbo aproape deloc, din ce naiba sa pui muschi? doar cu proteine nu se poate

2. muta naibii intrebarea unde trebuie