| Szabii a întrebat:

Luna asta vreau sa imi iau un catelus, dar nu m-am hotarat ce sa cumpar.
Faza e ca mai am un pechinez, si nu vreau ca cei 2 sa se bata, sau asa... Ce rasa imi puteti spune care e prietenos, jucaus.
Eu m-am gandit la husky, sau rottweiler, sau amstaff.
Voi ce ziceti?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Daca noul catel este crescut de mic si invatat cu celalalt catel nu vei avea probleme. Dar ai grija ca pechinez-ul sa-l corectezi mereu cand este agresiv cu noul catel fiindca pechinezii nu prea suporta sa fie zmotociti, iar de obicei puii asa sunt. Pechinez-ul se joaca pana la un moment dat, iar apoi se va repezi la catel, iar mai tarziu cand s-o face catelul caine atunci ti-l face praf daca nu sunt corectati la timp.
De obicei amstaff-ul e recomandat sa fie singurul caine din familie fiindca sunt dominanti, deci ai putea sa te orientezi catre cele 2 ramase.

p.s. eu am un pechinez, iar la vara imi voi lua amstaff, cum am zis totul tine de educatia celor 2 catei.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus.Cele mentionate de tine pot deveni agresive in orice moment.Iti recomand un bichon maltez.

| KrEaThYvE a răspuns:

Caini se bat pe teritoriu, nu cred ca vei gasi vreun caine care sa fie calm... daca e ia-ti o catelusa : caini sunt turbati dupa fete HUI HUI laughing

| AlexAlex23 a răspuns:

Pitbull sau buldog frumosi :*

| TurcuVlad a răspuns:

Haski sau pitbull.